NARODOWE CZYTANIE W NASZEJ SZKOLE

Akcja Narodowego Czytania odbyła się w naszej szkole już w piątek, 6 września. Spośród ośmiu nowel, wybranych w ogólnopolskiej akcji, uczniowie klas VI-VIII szczegółowo poznali utwór Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali opowieści pana Mirka o życiu i twórczości Bolesława Prusa, a następnie fragmentów noweli, czytanych przez uczniów klasy VIII oraz panie od języka polskiego. Na koniec spotkania obejrzeliśmy fragmenty ekranizacji „Katarynki”. Wielu z nas było szczerze poruszonych losem niewidomej dziewczynki, jej radosną reakcją na grę katarynki oraz szlachetną postawą pana Tomasza, który zapragnął znaleźć dobrego okulistę dla swojej małej sąsiadki. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkową pieczęć ósmej edycji Narodowego Czytania.