Z wizytą w Gospodarstwie ROKU – uczniowie ZET 1B

7 czerwca 2019 r grupa ZET 1B udała się do gospodarstwa Państwa Lucyny i Józefa Bucław do miejscowości Zalesie. Na miejscu bardzo mile powitali nas gospodarze, zaprosili na obchód. Musimy tu dodać, że gospodarstwo państwa Bucław zajęło 3 miejsce w Polsce w konkursie Gospodarstwo Roku. Gratulujemy!!!!!!!!!!!!  Mogliśmy nakarmić krowy, zobaczyliśmy, w jaki nowoczesny sposób pobierane jest od nich mleko. Mogliśmy obejrzeć, a co lepsze wejść do maszyn rolniczych, m. in. na traktory, te nowsze i te, które już trochę na gospodarstwie służyły. Niewątpliwą atrakcją była możliwość wejścia na kombajn…pokonaliśmy schody a z góry był naprawdę fascynujący widok. Potem poszliśmy zobaczyć jeszcze cielaki, które dały się pogłaskać i chętnie zjadały podawane przez nas sianko. A gdzieś w rogu ukrywały się malutkie kotki, które miały zaledwie 2 tygodnie. Po cichutku wyszliśmy i udaliśmy się na przerwę śniadaniową, zjedliśmy kanapki swoje i przygotowane przez gospodarzy słodkości. Po odpoczynku udaliśmy się na spacer po okolicy, zobaczyliśmy, co rośnie na polach, jak pracują maszyny rolnicze. Zadowoleni i troszkę zmęczeni udaliśmy się do naszych domów. Jeszcze raz wielkie podziękowania za przemiłą gościnę składamy na ręce Państwa Lucyny i Józefa Bucław, Patrycji i wszystkich, którzy w tym dniu towarzyszyli nam podczas naszych odwiedzin.