PdP z wizytą w pracowni garncarskiej

23 kwietnia uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z opiekunami wybrali się do Polnicy do Pracowni Garncarskiej Rodziny Arkuszyńskich. Przywitał nas Pan Ryszard Arkuszyński, który opowiadał o pracy garncarza i o swojej przygodzie z garncarstwem. Obejrzeliśmy tradycyjny piec garncarski. Każdy mógł spróbować swych sił, lepiąc figurki z gliny.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Pan Arkuszyński zaprezentował nam, jak wygląda tworzenie garnków na kole garncarskim. Każdy mógł własnoręcznie, z niewielką pomocą Pana Ryszarda, stworzyć swoje własne naczynie. Okazało się, że nie jest to wcale takie proste. Trzeba mieć dużo siły, ale jednocześnie być delikatnym. Na pamiątkę zabraliśmy do domu zrobione przez siebie wazoniki, doniczki, misy czy skarbonki. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na przyjemności. W okolicy pracowni, przy pieknym stawie, mogliśmy odpocząć, pospacerować i zjeść pyszne kielbaski z grilla. Wszyscy bardzo miło wspominamy tę wizytę i na pewno jeszcze długo będziemy pamiętać to urocze miejsce.