Pierwsza wycieczka Kółka Krajoznawczego

Młodzież należąca do kółka (wraz ze sprawującymi nad nim opiekę paniami Beatą Leszczyńską i Marzeną Janikowską) wybrała się do Biskupina na XXI Festyn Archeologiczny.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

W tym roku tematem przewodnim były „Smaki w przeszłości”. Wyposażeni w mapki i gazetki ruszyliśmy na poszukiwania smakołyków z różnych epok. Przy okazji dowiedzieliśmy się dużo o życiu ludzi sprzed kilku setek czy tysięcy lat, poznaliśmy ich sposoby radzenia sobie z różnymi codziennymi czynnościami oraz pomagające w tym sprzęty i narzędzia. Poznaliśmy historię samego rezerwatu, słuchaliśmy muzyki różnych krajów i epok, przebieraliśmy się w stroje różnych kultur, smakowaliśmy, podziwialiśmy walczących ze sobą wojów… Wróciliśmy pełni wrażeń, z pamiątkami i mnóstwem zdjęć.