Postacie z bajki miały swoje święto…

14 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki. W bajkowym spotkaniu wzięli udział uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych szkoły podstawowej oraz klas 1-3. Tego dnia „żółty hol” przypominał baśniową krainę. Udekorowany został scenami oraz postaciami z bajek. Uczestnicy mieli także okazję dowiedzieć się, jakie nowe bajki zostały zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Było pięknie i kolorowo.

Uczniowie zostali podzieleni na cztery zespoły dziewięcioosobowe. Były: Kermity, Smerfy, Pszczółki oraz Koty w butach. Nad grupami czuwali nauczyciele poszczególnych zespołów klasowych. Zostało przeprowadzonych osiem konkurencji. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami. Walka była wyrównana i wszystkie grupy otrzymały nagrody. Radości było wiele!

Spotkanie zorganizowała p. K. Żychlińska we współpracy z p. M. Burczyk, p. A. Gawin i p. I. Szyszką. Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tak radosnych obchodów Dnia Postaci z Bajki.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]