Quiz Bożonarodzeniowy

17 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół Specjalnych na „żółtym holu” odbył się Quiz bożonarodzeniowy zorganizowany przez SU SP. W imprezie wzięli udział uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej.

Celem quizu było:

• wdrażanie dzieci do kultywowania tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia,
• dostrzeganie piękna zwyczajów świątecznych,
• znajomość kolęd
• szanowanie tradycji związanych ze świętami,
• umiejętność współpracy w zespole,
• kulturalna rywalizacja między uczestnikami.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Po powitaniu uczniów nastąpiło losowanie drużyn, nadanie świątecznych nazw i zapisanie na tablicy punktacyjnej. Losowanie konkurencji odbywało się poprzez przebijanie balonów zawieszonych na choince. W balonach były następujące konkurencje: „Prezent”- pakowanie prezentów, dokładne owijanie papierem kartonów, wycinanie elementów do ozdobienia, przyklejenie i przewiązanie kolorową wstążką, ustawienie prezentów pod choinką; „Życzenia świąteczne”- układanie życzeń świątecznych. „Krzyżówka”; „Bombki” – wkładanie według wielkości; „Kartki świąteczne”- puzzle;„ Zagadki”, „Jaka to kolęda?”- słuchanie fragmentów kolęd i odgadywanie. „Teksty kolęd”- uzupełnianie brakujących wyrazów. „Potrawy wigilijne” –uzupełnianie brakujących liter. Na zakończenie podziękowano wszystkim za bardzo aktywny udział. Po podsumowaniu punktów uczniowie otrzymali słodki upominek i rozeszli się do klas.