Quiz: Lato

Dzisiaj, 13 czerwca 2014 r. na żółtym holu odbył się cykliczny konkurs „Cztery pory roku – lato”. Wzięły w nim udział zespoły edukacyjno-terapeutyczne szkoły podstawowej. Najpierw dokonano podziału na grupy – Słoneczniki, Truskawki, Słoneczka i Maki. Każdy zespół udał się na poszukiwanie składowych hasła dzisiejszego spotkania.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

W czterech miejscach członkowie zespołu mieli do wykonania zadania (u pana woźnego, pani kucharki, pielęgniarki i pani od gimnastyki korekcyjnej). Po wykonaniu zadania zręcznościowego uczniowie otrzymywali kolejną literę hasła dzisiejszego spotkania. Po powrocie ułożyli z liter – LATO. Potem było układanie puzzli – elementów związanych
z latem i dopasowywanie nazw ułożonych przedmiotów. Były zagadki o tematyce wakacyjnej i letniej, tworzenie kolorowego motyla, taniec ze wstęgami i układanie z nich kolorowej tęczy, projektowanie tras wakacyjnych na mapie Polski, odszukiwanie muszelek – pamiątek wakacyjnych w piasku. Każda konkurencja przyniosła wiele radości i zabawy, za wykonane zadania uczestnicy dostawali kolejną część obrazka – scenki z letniego wypoczynku. Na zakończenie obrazek wędrował do zespołu, do wspólnego kolorowania. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody i rozstali się śpiewając piosenkę „Lato, lato, lato czeka…”.

Konkurs przygotowały: L. Lonczak-Męcikalska, L. Krysiak, M. Knyba, L. Mucha.