Quiz pod hasłem „Bezpieczne wakacje” za nami…

Dzisiaj, tj. 14 czerwca 2018r. odbyło się spotkanie zespołów edukacyjno-terapeutycznych szkoły podstawowej w ramach Quizu „Cztery pory roku”. Temat przewodni to „Bezpieczne wakacje”. Chcieliśmy się do tych wyczekanych, wolnych dni solidnie przygotować, aby po wakacjach wszyscy wrócili zdrowi i wypoczęci. Najpierw wspólnie ustaliliśmy hasło spotkania. „Poszło jak po maśle”, sprawdzian ze znajomości liter zaliczony. Potem ustaliliśmy rodzaj punktacji – za każde dobre rozwiązanie żółte słoneczko do wklejenia. Następnie wspaniale odgadywaliśmy odgłosy lata. Znaliśmy środki lokomocji, którymi możemy przemieszczać się podczas wakacji i odgłosy przyrody (burza nas nawet lekko przeraziła), zwierząt – zwłaszcza, gdyby ktoś spędzał wakacje u babci na wsi i wiele innych. Po próbach słuchowych układaliśmy puzzle o tematyce letniej, a potem etykiety z ich nazwami. Po odczytaniu wszystkich, przyklejeniu kolejnych zdobytych słoneczek zabawiliśmy się w poszukiwaczy muszelek (w kaszce mannie szukaliśmy guzików). Potem je liczyliśmy i całkiem dobrze nam „szło”. Następne zadanie było bardzo ważne: z etykiet układaliśmy zdania – przestrogi i rady na wakacje. Wszyscy razem potem je odczytywaliśmy, żeby pozostały nam w pamięci. Ostatnie zadanie odkryło nasze talenty malarskie – wycięte z białego brystolu latawce stemplowaliśmy gąbkami z rozrobioną farbą plakatową. Były bardzo kolorowe. Na zakończenie każdy zespół policzył swoje słoneczka- zdobyte punkty. Okazało się, że wszyscy zasłużyli na nagrody. A były pyszne i słodkie, i bardzo wakacyjne – lody na patyku.
Spotkanie przygotowały p. L. Lonczak-Męcikalska, p. L. Mucha, uczniowie byli pod opieką wychowawców i nauczycieli. Dziękujemy sponsorom za nagrody.