Spektakl „Dwanaście Miesięcy”

Jak to zwykle w bajkach bywa dobro zwyciężyło zło, a miłość nienawiść… Wzruszającą opowieść o dwunastu miesiącach przedstawili dziś uczniowie naszego kółka teatralnego przygotowani pod kierunkiem B. Leszczyńskiej, A. Czarnowskiej oraz A. Gawin. „Baśń o dwunastu miesiącach” to niezwykła opowieść o chciwej macosze, niewdzięcznej córce i pracowitej pasierbicy. Okrutny los sierotki odmieniają dobrotliwi pomocnicy – miesiące, których dziewczynka spotkała w lesie. To pouczająca historia o tym, że grzeczność i dobre serce zostają wynagrodzone, a za lenistwo, złośliwość i chciwość spotyka człowieka kara. Pomysł na prezentację baśni oraz muzyka, stroje i scenografia bardzo spodobały się zarówno naszej szkolnej widowni, jak i zaproszonej publiczności – gościom z DPS-u w Chojnicach. Po spektaklu jeszcze nasi goście mieli okazję skosztować pysznych wypieków uczniów klas PdP, które zostały przygotowane z paniami B. Kanabaja i I. Marciniak.