Sprzątanie Świata

Nasz udział w akcji „Sprzątania świata”

Tak jak co roku, uczniowie naszej szkoły włączyli się do jesiennej, już 20. akcji „Sprzątania świata”. Większość klas z wychowawcami lub nauczycielami sprzątała okolice naszej szkoły i fragment osiedla, przynosząc naprawdę sporo śmieci.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

W piątek 20 września przedstawiciele Szkolnego Koła LOP z p. M. Sobczak i p. K. Żychlińską oraz Kółka Krajoznawczego (dla którego ta wyprawa była jednocześnie inauguracją działalności) wraz z p. B. Leszczyńską i p. M. Janikowską udali się na tzw. starą ścieżkę rowerową – od ul. Leśnej w Chojnicach do drogi na Charzykowy. Zebraliśmy kilka worków różnych śmieci, znaleźliśmy też oponę. Sandra przy okazji zbierała kilka maślaków. Pogoda przez większość czasu była całkiem niezła, więc wspólny spacer przez las był wielką przyjemnością. Mogliśmy podpatrywać przyrodę, uczestnikom podobały się zwłaszcza „mali mieszkańcy trawy”.

Na koniec podjechaliśmy jeszcze nad jezioro. Tu spotkaliśmy naszych kolegów, którzy pod okiem pana Tomka trenują kajakarstwo w sekcji „Szansa”. Przygotowywali się właśnie do sobotnich regat. Na koniec były pyszne murzynki z miejscowej cukierni!