Święto Muzyki

XI Integracyjny Festiwal Piosenki „ŚWIĘTO MUZYKI 2014” już za nami. 23 maja – w piątkowe przedpołudnie – scena chojnickiej Fosy stała się dziką prerią. Tu właśnie rządzili kowboje na swych mustangach, z rewolwerami w kaburach, z lassem w ręku…
W skwarze majowego słońca, w myśl tegorocznego hasła Festiwalu: „Piękne życie prowadzą kowboje…”, młodsi i starsi wykonawcy ze specjalnych placówek oświatowych i opiekuńczych zaprezentowali własne interpretacje znanych przebojów w stylu country. Występujący musieli zmierzyć się z tremą, zmęczeniem i upałem, ale poradzili sobie rewelacyjnie, dostarczając widowni wielu powodów do wspólnego, radosnego świętowania. Ci, których rozpierał nadmiar energii, oddawali się pląsom i harcom.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: pan Marek Szczepański – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Chojnickiego, pan Jan Zieliński – zastępca Burmistrza Miasta Chojnice, pan Andrzej Gąsiorowski – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach oraz pan Grzegorz Wirkus – prezes Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „FAMILIA” w Chojnicach.

Wśród widzów tradycyjnie nie zabrakło przedszkolaków z chojnickich przedszkoli oraz uczniów z pobliskich szkół. Z wielkim entuzjazmem oklaskiwali muzyczne występy swoich niepełnosprawnych rówieśników.

Zmaganiom młodych talentów bacznie przyglądało się profesjonalne jury w osobie pani Renaty Smagorzewskiej, pana Michała Leszczyńskiego i pani Joanny Porożyńskiej.

Obrady jurorów uprzyjemnił występ taneczny podopiecznych pana Jacka Czapiewskiego z chojnickiej Akademii Tańca Piętro Wyżej. Tańce zaprezentowane przez milusińskich wzbudziły podziw i aplauz wśród zgromadzonych mieszkańców Chojnic.

Na uczestników, opiekunów grup oraz gości czekał słodki poczęstunek, napoje, a także ciepły posiłek. Wielkim zaangażowaniem wykazali się wolontariusze – uczniowie Zespołu Szkół przy Nowym Mieście w Chojnicach. Dzięki ich pomocy organizacja festiwalu, obsługa poszczególnych ekip i zaproszonych gości przebiegła bardzo sprawnie i bezproblemowo.

Festiwal zorganizowany został po raz jedenasty przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach „Razem” wraz z partnerami: ZSS Chojnice, CHDK, Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło Chojnice – WTZ Chojnice, Stowarzyszeniem Rodzin Zastępczych „FAMILIA” przy wsparciu finansowym Powiatu Chojnickiego i sponsorów.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tego wielkiego, integracyjnego Święta; a nade wszystko wspaniałym wykonawcom, którzy z wielkim zapałem i przejęciem przez wiele tygodni przygotowywali się do naszego Festiwalu, ich opiekunom – szczerze oddanym pracy z tak wyjątkowymi artystami; przybyłym gościom, a w szczególności panu Andrzejowi Gąsiorowskiemu, który – mimo upału – tak wiele godzin spędził z nami na tej muzycznej uczcie; wolontariuszom, partnerom, wspaniałej publiczności oraz wszystkim członkom Stowarzyszenia RAZEM.

Do zobaczenia za rok!