Szczęśliwa „TRZYNASTKA” w muzyce

Tegoroczna edycja 13-tego Integracyjnego Festiwalu Piosenki – organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół ZSS w Chojnicach „RAZEM” – nawiązywała do tekstów piosenek autorstwa Jacka Cygana. Pogoda tym razem nie spłatała nam figla, wręcz przeciwnie – słoneczko towarzyszyło muzycznym zmaganiom młodych artystów. Poziom wykonania poszczególnych utworów był naprawdę wysoki. Uczestnicy przygotowywali się sumiennie do naszego festiwalu już od lutego. To, jak wiele serca i zaangażowania włożyli w swoje występy można było dostrzec, a nawet przeżyć, wsłuchując się w pełne emocji, niebywałej ekspresji, podszyte odrobiną tremy, kolejne wykonania znanych na polskiej scenie utworów. Efekty były zaskakujące. Jury w składzie p. Ewa Brzezińska Cielepa, p. Joanna Porożyńska i p. Michał Leszczyński stanęło przed nie lada wyzwaniem. Prezentacje konkursowe zostały ubogacone występem młodziutkiej, niezwykle utalentowanej, chojniczanki Kornelii Mazur, półfinalistki „Mam talent”.

Z zaproszenia do wspólnego świętowania skorzystali także nasi Przyjaciele: p. Stefania Majewska – Kilkowska – sekretarz Gminy Chojnice, p. Andrzej Gąsiorowski – dyrektor PCPR w Chojnicach, p. Bogna Klunder- dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Chojnicach, p. Maciej Kasprzak – przewodniczący Rady Rodziców ZSS w Chojnicach oraz nasi niezawodni partnerzy – p.Joanna Porożyńska (ZSS w Chojnicach) p. Joanna Warczak (Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło Chojnice, Warsztat Terapii Zajęciowej Chojnice}, p. Radosław Krajewicz (Chojnickie Centrum Kultury), p. Monika Wensker ( Stowarzyszenie na rzecz RDD „Wspólny Dom” Chojnice) oraz p. Jarosław Czaplewski (Dom Handlowy „Hackert”). Bez nich wszystkich zorganizowanie tak wielkiego przedsięwzięcia (zarówno finansowo jak i organizacyjnie) byłoby znacznie utrudnione, wręcz niemożliwe. O uwiecznienie muzycznych prezentacji zadbały lokalne media: Chojnice.com, Chojnice24, Chojnice TV, Gazeta Pomorska Chojnice, którym bardzo dziękujemy za życzliwą obecność.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w tak sprawne przygotowanie i przeprowadzenie kolejnego już festiwalu, w szczególności członkom Stowarzyszenia „RAZEM”.

Festiwal odbył się dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Chojnickiego.

Wyniki:

Szkoły Podstawowe

Kategoria: Soliści

I miejsce Wiktoria Bieniek, utwór: „To nie ja byłam Ewą” – SOSW Lębork

II miejsce Wiktoria Krieger, utwór: „Laleczka z Saskiej porcelany” – ZSS Chojnice

Kategoria: Zespoły

I miejsce Zespół kl. III ZSS Czersk: „Laleczka z Saskiej porcelany”

II miejsce Zespół „Urwis Band” ZSS Chojnice: „Rytm i melodia”

III miejsce Zespół kl. V ZSS Czersk

Grupa: Gimnazjum

Kategoria: Soliści

I miejsce Magdalena Bukowska, utwór: „Pokolenie” – SOSW Nowy Dwór Gd.

II miejsce Kacper Wirkus, utwór: „Zwierzenia Ryśka” – ZSS Chojnice

III miejsce ex aequo:

Kamila Karaban, utwór: „Rytm i melodia” – SOSW Nowy Dwór Gd.

Jacek Sarnowski, utwór: „Życie Jest Nowelą” – SOSW Starogard Gd.

Kategoria: Zespoły

I miejsce Zespół „Samer Band”, utwór: „Zakazany Owoc” – ZPS Tczew

II miejsce Zespół „Szkolny Dzwonek”, utwór: „Na Raz, Na Dwa” – SOSW Lębork

III miejsce Zespół „Urwis Band”, utwór: „Życie Jest Nowelą” – ZSS Chojnice

Wyróżnienia: Szkoła Podstawowa

I miejsce Zespół „TRIO”, utwór: „Zakazany Owoc” – SOSW Starogard Gd.

Wyróżnienia: Gimnazjum

I miejsce: Patryk Graff, utwór: „Za młodzi, za starzy” – SOSW Nowy Dwór Gd.

II miejsce Natalia Dudzik, utwór: „Laleczka z Saskiej Porcelany” – SOSW Tuchola

III miejsce Alina Kreft, utwór: „Wznieś Serce Nad Zło” – SOSW Bytów

IV miejsce Tomasz Olzacki, utwór: „Życie jest Nowelą” – SOSW Tursko

V miejsce Karolina Zabrocka, utwór: „Laleczka z Saskiej Porcelany” – SOSW Tursko

VI miejsce Zespół Półnutki, utwór: „Blues Bujany” – SOSW Kołoząb

VII miejsce Zespół Muzyczny, utwór: „Dłonie” – SOSW Tuchola

VIII miejsce duet Marcin i Jacek, utwór: „Zwierzenia Ryśka” – SOSW Starogard Gd.

 

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]