Urodziny Mikołaja Kopernika

19 lutego, w dniu urodzin wielkiego astronoma, odbył się w naszej szkole Konkurs Historyczny o Mikołaju Koperniku. Na lekcjach polskiego i historii, w szkole podstawowej i gimnazjum, często mówimy o tym wybitnym Polaku, a konkurs miał na celu przybliżenie jego postaci i osiągnięć. W finale konkursu wzięło udział ośmioro uczniów reprezentujących klasę VI oraz klasy gimnazjalne. Uczestnicy, dopingowani przez koleżanki i kolegów z klasy, odpowiadali na losowo wybrane pytania. Dotyczyły one edukacji, osiągnięć oraz życia prywatnego astronoma.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Największą wiedzą o Koperniku wykazała się Monika Sawicka z II G, drugi był jej kolega z klasy, Tomasz Deptuła, który w konkursie wystąpił jako rezerwowy. Trzecie miejsce zajął Paweł Rodzeń z kl. VI. Tuż za podium, z dobrymi wynikami, uplasowali się Martyna Grzelak z kl. I G i Kamil Wrzeszcz z kl. III G.

Konkurs przygotowali: Mirosław Myszka i Lucyna Krysiak, a pyszne pierniki, które tak bardzo kojarzone są z Toruniem i Kopernikiem, przygotowali uczniowie klasy ZG D pod opieką Iwony Marciniak.