W tym roku skończyliśmy 50 lat…

15 maja świętowaliśmy Jubileusz 50-lecia naszej Szkoły. Obchody Jubileuszu rozpoczęliśmy już w czwartek mszą świętą dziękczynną pod przewodnictwem ks. prałata Adama Matuszewskiego.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Nazajutrz odbyła się uroczysta akademia połączona z promocją monografii „Szkoła Specjalna w Chojnicach. Wczoraj i dziś”, której wydanie możliwe było dzięki wsparciu finansowemu ze środków PFRON – pozyskanemu przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach „RAZEM”. Wspólnie z nami świętowali licznie zgromadzeni sympatycy szkoły, w tym jej emerytowani pracownicy. Z wielkim zainteresowaniem śledzili historię szkoły zaprezentowaną w telegraficznym skrócie przez panią Dyrektor Barbarę Biesek oraz podziwiali wystawę starych fotografii. Wychowankowie placówki za oprawę artystyczną zostali nagrodzeni oklaskami na stojąco. Wspaniałą atmosferę tego wydarzenia można dostrzec na poniższych fotografiach.