W zagrodzie edukacyjnej „U garncarza Szyszki” w Sokolu.

 

15 maja 2014 r. jubilat Miłosz wraz z rodzicami zaprosił koleżanki i kolegów z klasy na świętowanie 16 urodzin do zagrody edukacyjnej „U garncarza Szyszka” w Sokolu. Wyruszyliśmy wcześnie rano. Na miejscu czekali na nas Joanna i Tomasz Szyszka – właściciele gospodarstwa agroturystycznego, którzy powiedzieli kilka słów o swojej posiadłości, a następnie zaprosili do drewnianego domu w zagrodzie.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

W czasie gdy pan Tomasz rozpalał ogień w kominku, my razem z tatą Miłosza i panią Joanną przygotowywaliśmy urodzinowy stół. Potem był toast, życzenia i prezenty oraz pyszny czekoladowy tort, który wszystkim bardzo smakował.

Po słodkim poczęstunku czekały wszystkich liczne atrakcje. Najpierw pan Tomasz zabrał nas do pracowni garncarskiej, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w lepieniu glinianych dzbanków i dzbanuszków. Po wypaleniu tata Miłosza przywiezie nam je do szkoły na pamiątkę. Następnie obejrzeliśmy konie i kucyki, i wyruszyliśmy wozem na przejażdżkę po lesie, w którym widzieliśmy sarny. Po powrocie nakarmiliśmy konie Basię i Barona sianem. W czasie gdy tata Miłosza zajmował się pieczeniem kiełbasek, my graliśmy w piłkę.

Po smakowitej uczcie pani Joanna zaprosiła nas na malowanie glinianych serduszek, które podarujemy naszym mamom w dniu ich święta – 26 maja. Czas tak szybko mijał, że nie wiadomo kiedy nadszedł moment powrotu. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Nie tylko Miłosz dostał prezenty z okazji swoich 16-stych urodzin. My także mieliśmy super niespodziankę, za którą Rodzicom Miłosza bardzo serdecznie dziękujemy.