Współpraca z biblioteką

Dnia 23 czerwca zespoły edukacyjno-terapeutyczne 2, 3, 4 zakończyły projekt Współpracy ZSS z Biblioteką Pedagogiczną na rok szkolny 2013/14. Ostatnie spotkanie odbyło się na terenie szkoły, dotyczyło zapoznania się z pracą reportera, pracownika gazety, powstawania samej gazety i najważniejszych działań z tym związanych. To wszystko przybliżył uczniom zaproszony gość, pani Monika Niemczyk, reporter „Tygodnika Człuchowskiego”. Opowiedziała jak powstaje gazeta, na czym polega Jej praca, skąd czerpie się tematy do gazety, z kim współpracuje dziennikarz, pisząc artykuł i zbierając materiały do druku, jakiego rodzaju są teraz dziennikarze, na czym polegają różnice między nimi, jaki sprzęt wykorzystują w swojej pracy.

Razem z uczniami przeanalizowała kilka numerów „Tygodnika Człuchowskiego”, uczniowie odszukiwali i czytali fragmenty artykułów, omawiali je pod różnymi aspektami.

Na zakończenie spotkania pani Monika zrobiła wszystkim zdjęcie profesjonalnym aparatem
i pozwoliła również popróbować uczniom.

Praca reportera wcale nie jest łatwa, nierzadko ciężki sprzęt, bardzo różne godziny pracy, często niesprzyjająca pogoda, godziny wyczekiwania na uchwycenie najciekawszych momentów wydarzeń, setki zdjęć, z których trzeba dokonać wyboru odpowiednich do druku i jeszcze wiele innych. Trzeba być pasjonatem i naprawdę lubić, to, co się wykonuje.

Uczniowie podziękowali pięknie pani Monice za przybycie oraz pani Anecie za wszystkie zajęcia na terenie biblioteki. Umówiliśmy się na kontynuację zajęć w przyszłym roku szkolnym.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]