Wycieczka do Parku Narodowego

9 czerwca wybraliśmy się na zajęcia edukacyjne w siedzibie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Charzykowach. Pracownicy Parku zapoznali nas z jego działalnością, logo a w szczególności z ochroną gatunkową. Później rozpoznawaliśmy zwierzęta, ich sylwetki i odgłosy.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

W czasie zajęć terenowych uczyliśmy się rozpoznawać gatunki roślin i zwierząt powszechnie występujące w lesie. Odmierzaliśmy długość skoku i porównywaliśmy ze zwierzęciem, które skacze tak daleko. Obejrzeliśmy barcie i mieszkające w nich pszczoły. W oczku wodnym urzekły nas lilie w pełnym zakwicie i siedzące na liściach żaby. Po zajęciach pełni wrażeń poszliśmy na charzykowską plażę. Spotkaliśmy tam naszych kolegów z sekcji Szansa, którzy trenowali kajakarstwo. Niektórzy z nas pod okiem trenera również spróbowali swoich sił. Szkoda, że wycieczka była krótka. Na szczęście lato coraz bliżej.