Wycieczka do Trójmiasta

W dniu 29.05.2015r. uczniowie naszej szkoły – z gimnazjum i PdP wraz z opiekunami (Edyta Figura – kierownik wycieczki, Beata Leszczyńska, Marzena Janikowska, Hanna Bijakowska, Bożena Kanabaja, Andrzej Ortmann, Małgorzata Sobczak) udali się na całodniową wycieczkę do Trójmiasta.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Wyjechaliśmy spod szkoły o godz. 7.30 w kierunku Gdyni, gdzie mieliśmy zaplanowane przedstawienie w Teatrze Muzycznym pt. „Shrek”. Przed spektaklem – mając trochę czasu – udaliśmy się na krótki spacer nad brzeg morza, gdzie karmiliśmy łabędzie i robiliśmy sobie zdjęcia. Przedstawienie było niesamowitą frajdą. Sala teatralna, scena, kostiumy, scenografia, piosenki wykonywane przez aktorów były wielkim przeżyciem dla widzów. Następnie autokar zawiózł nas do Gdańska na stadion PGE – Arena. Tam mogliśmy poznać etapy budowy stadionu, zobaczyć zaplecza piłkarzy (szatnie, saunę itp., byliśmy w loży dla VIP-ów, no i oczywiście – trybuny i murawę).

Każdy dostał pamiątkowy bilet i plakat stadionu. Kolejny etap wycieczki realizowaliśmy na Westerplatte. Płynąc galeonem „Lew” w kierunku Gdańska Głównego po Motławie wysłuchaliśmy historii nt. II wojny Światowej, odbudowy powojennej oraz Starego Miasta. Gdy dopłynęliśmy do punktu docelowego, udaliśmy się do restauracji „Neptun” na posiłek – zupę pomidorową i naleśniki. Dysponując czasem zwiedzaliśmy Starówkę, kupowaliśmy pamiątki i lody, robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Po godzinie 19.20 zmęczeni ale weseli i pełni wrażeń, wyruszyliśmy w kierunku Chojnic. Na miejsce dotarliśmy ok. 21.30 gdzie czekali na dzieci ich rodzice.

Pogoda na wycieczce dopisała. Plan wycieczki został w pełni zrealizowany a humory dopisywały. Od września będziemy planować kolejny wyjazd.