Wycieczka klasy VI

23 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy szóstej odwiedzili miejsca związane z II wojną światową znajdujące się w Chojnicach i okolicy.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Wcześniej na lekcjach historii omawialiśmy ten okres dziejów. Wycieczkę rozpoczęliśmy od Topoli. Tam w 1939 r. przebiegała granica polsko – niemiecka. Byliśmy na chojnickim dworcu – gdzie pierwszego dnia wojny wjechał niemiecki pociąg pancerny oraz w Dolinie Śmierci, miejscu zagłady ok. 2000 osób – chojnickich nauczycieli, pocztowców i księży. Pojechaliśmy też pod Krojanty, gdzie dzielnie walczyli przeciw hitlerowcom żołnierze 18 Pułku Ułanów Pomorskich. Po izbie pamięci w szkole w Nowej Cerkwi oprowadziła nas pani Kazimiera Szark. Tam dowiedzieliśmy się więcej na temat szarży pod Krojantami i ułanów.