Wycieczka na Kaszuby

6 czerwca 2013 r. łącznie ponad trzydziestka uczniów gimnazjum i PdP wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę po naszym regionie.

Zwiedziliśmy Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i skansen „Parowozownia” w Kościerzynie. Potem udaliśmy się do Chmielna, gdzie od 116 lat i 10 pokoleń rodzina Neclów tworzy ceramikę kaszubską. Zwiedziliśmy tamtejszy warsztat i maleńkie muzeum, zrobiliśmy zakupy pamiątek i malowniczą trasą wzdłuż jezior i lasów udaliśmy się do Wieżycy.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Cała grupa zdobyła najwyższy szczyt Kaszub (329 m n.p.m.), a większość także dodatkowo wdrapała się na 35-metrową wieżę, by podziwiać wspaniałe widoki. Po tej wspinacze byliśmy bardzo głodni, więc udaliśmy się szybko na obiad do Kościerzyny, później na mały spacer po mieście, a na końcu – do kina! Obejrzeliśmy 1,5-godzinny film „Tajemnica Zielonego Królestwa” w technologii 3D. Był to ostatni punkt naszej wycieczki. Teraz pozostały nam wspomnienia, zdjęcia i… plany na przyszły rok!

Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Beata Leszczyńska, p. Beata Klóskowska, p. Bożena Kiedrowska, p. Edyta Figura, p. Hanna Bijakowska, p. Marcin Adamczyk, a nad wszystkim czuwała w tym roku p. Marzena Janikowska.