Wycieczka ZET 3 do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze

W związku z coroczną akcją „Sprzątanie Świata” 15 września 2014 roku odwiedziliśmy Zakład Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze. W trakcie zwiedzania Zakładu przyjrzeliśmy się z bliska pracy osób, które dbają o czystość regionu, w którym żyjemy.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Zapoznaliśmy się z etapami sortowania i zagospodarowania odpadów, które codziennie w wielkiej ilości są przywożone do Zakładu z Chojnic i okolic. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest segregacja śmieci, ich przetwarzanie i powtórne wykorzystywanie. Na zajęciach edukacyjnych z pracownikami Zakładu obejrzeliśmy ciekawe filmiki o gospodarowaniu odpadami, sami mogliśmy posegregować odpady i uzupełnić naszą wiedzę w tym zakresie.

Wycieczka do Nowego Dworu uświadomiła nam, jak potrzebną i trudną pracę trzeba codziennie wykonywać, aby śmieci nie „przygniotły” naszego świata.