Wyjazd do Gdańska

Uczniowie nauczani indywidualnie spędzili 2 października w Gdańsku. Głównym celem wyjazdu było przedstawienie pt.„Fahrenheit” w Teatrze Miniatura.

Widowiskowe lalki, niepowtarzalne rekwizyty, ciekawe doświadczenia chemiczne (zmieniające kolor substancje, wydobywający się dym i bańki mydlane) przykuły uwagę dzieci, jednocześnie przybliżyły postać, urodzonego w Gdańsku, uczonego fizyka i chemika Gabriela Daniela Fahrenheita.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Kolejną atrakcją było zwiedzanie bursztynowego stadionu PGE ARENA GDAŃSK. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi piłkarze, zwiedzając korytarze, szatnie, sale z jacuzzi i stołami do masażu. Mogli też przysiąść na sędziowskim miejscu lub vipowskim krześle na trybunie. Nie mogło zabraknąć spaceru nad Motławą, podziwiania wyrobów z bursztynu przy ulicy Mariackiej oraz pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem Neptuna.