Wyjazd do Kokoszki

W czwartek, 3 października, klasy IV-VI wybrały się na wycieczkę do Kokoszki.

Pogoda nam dopisała więc przyjemnie było przejść z Dużych Sworów do leśniczówki p. Tomira Kubickiego w Kokoszce. Droga się nie dłużyła, podziwialiśmy widok na jezioro, a uczniowie klasy VI wzorowo zmieniali się przy wózku swojego kolegi, Pawła.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Wizytę rozpoczęliśmy od oglądania okazów zwierząt, które żyją w naszych lasach. Pan leśniczy bardzo ciekawie opowiadał o każdym ze zwierząt. Naśladował ich odgłosy, w humorystyczny sposób przedstawiał ciekawostki i zachowania zwierząt. W czasie pokazu panowała absolutna cisza przerywana salwami śmiechu.

Później oglądaliśmy piękne slajdy, przedstawiające las w różnych porach roku. Uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą i robili to bardzo chętnie.

Następnie p. Tomir zaprosił nas na zajęcia w plenerze. Wszystko, co zobaczyliśmy na ścieżce edukacyjnej okazało się niezwykłe. Dowiedzieliśmy się jak obserwować las, by dostrzec aktywność zwierząt. Uczniowie naprowadzani pytaniami, sami odkrywali zwyczaje zwierząt. Teraz już nikogo nie zdziwi widok szyszek pod drzewem liściastym. Dzieci miały też okazję popisać się znajomością grzybów. Nasza krótka, ale intensywna wycieczka skończyła się biesiadą przy ognisku.

To była bardzo udana wyprawa. Nie możemy się doczekać naszej następnej wizyty w Kokoszce – na wiosnę.