Wyjazd na Działkę

24 czerwca 2013 r. całość zajęć uczniowie zespołu edukacyjno-terapeutycznego 4 spędzili na działce ogródkowej.

Zaprosili Nas tam Babcia Wanda i Dziadek Roman Miłosza Kasprzaka. Rano przyjechał po Nas Dziadek Miłosza i pojechaliśmy dwoma samochodami. Na działce czekała już na Nas Babcia Wanda i Małgosia – siostra Miłosza. Jak tam było pięknie!!! Zielono i kolorowo od kwiatów. Wszystko było super przygotowane, piknikowy stół pełen smakołyków: soki owocowe, ciasto Babci Wandy, galaretki z owocami, babeczki i lody. Jednak najbardziej smakowały Nam truskawki prosto z krzaczków.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Przy okazji powtórzyliśmy sobie wiadomości o warzywach, owocach, sianiu, sadzeniu i narzędziach ogrodniczych. Babcia Wanda i Małgosia przygotowały dla Nas konkursy: śpiewania, tańczenia, dmuchania piłek, kolorowania ilustracji warzyw i owoców. Zdobywaliśmy nagrody! Zwiedziliśmy też świetlicę działkową i poznaliśmy Pana, który opiekuje się całym terenem. Na zakończenie przygotowywaliśmy kanapki wykorzystując wczesne warzywa: pomidory, ogórki, rzodkiewki, sałatę, szczypiorek, koperek. Oprócz ogórków i pomidorów, na które jeszcze trzeba troszkę poczekać, pozostałe warzywa były z działki Dziadków Miłosza. Bardzo Nam smakowały!

Małgosia zrobiła dużo zdjęć, które dostaniemy na pamiątkę. Podczas wizyty dzwoniła nawet do Nas Mama Miłosza, z zapytaniem, jak się bawimy i czujemy. Było naprawdę wspaniale i bardzo dziękujemy Babci Wandzie, Dziadkowi Romanowi, Małgosi i Mamie Miłosza. Cieszymy się i jesteśmy zadowoleni, że tak miło mogliśmy spędzić czas.