Wystawa w Czersku

Dnia 18 X 2012 r. my, miłośnicy przyrody z klasy I i II z wychowawczynią p. Mileną Burczyk, z Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego nr 3 z p. Karoliną Żychlińską oraz uczniowie nauczani indywidualnie – Remik Zachacz z p. Karoliną Gólską, Asia Kak z p. Anną Kawalec i Beatka Jaszewska z p. Lucyną Krysiak, zwiedzaliśmy wystawę zorganizowaną przez Centrum Informacji Turystycznej w Czersku.

 

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column] [/mantra-multi]

Zobaczyliśmy tam interesujące fotografie różnych grzybów rosnących w Borach Tucholskich. Z pouczającej pogadanki pracownika CIT dowiedzieliśmy się kilku ciekawych szczegółów, pomocnych w odróżnianiu grzybów jadalnych od trujących. Od dzisiaj będziemy zbierać tylko te grzyby które znamy. Pani zwróciła nam także uwagę na to, jak bardzo ważną sprawą dla lasu jest jego ochrona. Nie zapomnimy jak należy zachowywać się w lesie podczas spacerów i .
Korzystając z okazji, że jesteśmy niedaleko, udaliśmy się też na wystawę Fauny Borów Tucholskich do Czarnej Wody. Zamieszczone tam eksponaty ukazały nam jaka jest ich duża różnorodność a zamieszczone fotografie zaprezentowały piękno naszej małej ojczyzny.
Z wdzięcznością za poświęcony czas i wielkim zadowoleniem podziękowaliśmy naszej Pani przewodniczce za komentarz. Wycieczka odbyła się dzięki uprzejmości właściciela firmy przewozowej HOPE-TRANS. Wszyscy serdecznie dziękujemy za bezinteresowność i okazane serce.

 

[mantra-multi][mantra-column width=”2/3″][/mantra-column] [mantra-column width=”2/6″] [/mantra-column] [/mantra-multi]