Ekologia jest modna…

W dniu 4 kwietnia dwie uczennice ZET GC Julia i Oliwia wzięły udział w VI międzywojewódzkim konkursie z wiedzy ekologicznej „Żyj w rytmie ECO”. Konkurs odbył się w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie. Organizatorzy wyłonili zwycięzców I etapu, którzy wykonali i nadesłali najciekawszą pracę plastyczną związaną tematycznie z PROMOCJĄ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA. Uczestników z 8 drużyn przywitano na sali widowiskowej. Zespół muzyczny wokalno-instrumentalny z Tczewa wykonał piękne utwory o tematyce ekologicznej. Na II etapie odbyła się rywalizacja drużyn – rozwiązywanie zagadek, odpowiedzi na zadane pytania, a na dużej sali konkurencje typu twórcze projektowanie i wykonanie na modelu stroju pani wiosny, urządzeniu zdrowego pikniku, segregacji odpadów oraz dobieranie obrazków na temat zachowania się w lesie. Uczennice wykazały się pomysłowością i wiedzą ekologiczną, zadowolone z dyplomami i pamiątkowymi upominkami wróciły do szkoły.