Z medalistką do Warszawy…

Nasza medalistka ze Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi – Patrycja Kobierowska uczestniczyła w minioną środę tj. 3.04.2019 r. w oficjalnym spotkaniu w Pałacu Prezydenckim, na zaproszenie Pierwszej Damy, na którym odbierała gratulacje i nagrodę wraz z całą polską reprezentacją. Polacy wrócili do kraju z 69 medalami, w tym z 3, które wywalczyła nasza uczennica. Jeszcze raz gratulujemy! 🙂 Reszta uczniów z klasy Patrycji oraz Kasia Dalecka z wychowawczynią Anną Bydłowską i trenerem Tomaszem Bieskiem odprowadziła Patrycję pod sam Pałac Prezydencki, gdzie czekała już w podekscytowaniu reszta reprezentantów z całej Polski. W oczekiwaniu na powrót Patrycji, reszta grupy udała się na popołudniowy spacer po stolicy. Punktem początkowym wędrówki po mieście był Plac marsz. J. Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza następowała akurat zmiana warty. Dużym entuzjazmem cieszył się wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, z którego rozprzestrzeniał się widok na całą Warszawę. Ogromną frajdę sprawiła całej grupie przejażdżka metrem. Nie zabrakło też przerwy na pyszny obiad w restauracji „Setka”, na który dołączyli znani w naszej szkole dziennikarze TVP 1 – p. Paulina i p. Damian. Było rozmownie, smacznie i sympatycznie. Na koniec, kiedy Patrycja opuściła Pałac Prezydencki, cała grupa udała się na Zamek Królewski, gdzie mogła zobaczyć jak dawniej żyli królowie. Na koniec spaceru wszyscy podeszli pod pomnik Syrenki – jednego z symboli Warszawy. To była bardzo ciekawa „żywa” lekcja !