Zlot w Funce

W dniach 17-20.09.2012 r. uczestniczyliśmy w Zlocie „Nieprzetartego Szlaku” w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce. Był to już LXVI Zlot.

 

Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klasy V i VI: Dominka, Martyna, Patrycja, Adam, Mateusz i Radek, oraz trzech Damianów.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column] [mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Przywitała nas piękna pogoda. Harcerską przygodę rozpoczęliśmy od podchodów w pobliskim lesie. Dużym przeżyciem było dla nas prawdziwe harcerskie ognisko. Każdego dnia uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach. Najbardziej podobały się nam zajęcia z dogoterapii. Poznaliśmy wesołego pieska o imieniu „Kebab”. Okazało się, że każdy z nas potrafi trenować psa. Piękne prace wykonaliśmy na zajęciach z wikliny i ceramiki. Każdemu z nas udało się wyrzeźbić obrazek w desce. Rzeźba , to trudne zajęcie. W trakcie Zlotu byliśmy też na chojnickim basenie. Świetnie bawiliśmy się na dyskotece połączonej z karaoke. Ostatniego dnia naszego pobytu braliśmy udział w „EKONOMICZNYCH GRACH ULICZNYCH”, które zorganizował NBP. Przez zabawę dowiedzieliśmy się o historii numizmatów, rodzajach kart płatniczych, o sposobach oszczędzania , planowaniu zakupów.
Tę zabawę kończyło spotkanie z policjantami, którzy pozwolili na przymierzać „strój bojowy”, zakładać kajdanki i  nam na każde pytanie.
Było nam smutno w dniu wyjazdu, bo poznaliśmy bardzo dużo fajnych koleżanek i kolegów z różnych miejscowości.