Kółko Teatralne

Kółko teatralne w naszej szkole rozpoczęło swoją działalność w roku szkolnym 2005/2006. W obecnym roku szkolnym zajęcia prowadzą panie Agnieszka Czarnowska i Beata Leszczyńska. Odbywają się w każdy poniedziałek od godziny 13.30 do 15.00. Celem zajęć jest przede wszystkim wspomaganie rozwoju uczniów z niepełnosprawnością intelektualną między innymi poprzez, pobudzanie inwencji twórczej, rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie pamięci, przełamywanie lęków, wzbogacanie przeżyć estetycznych i duchowych oraz kształtowanie postaw moralnych. W trakcie zajęć wykorzystujemy elementy pantomimy, teatru cienia, zabawy z rekwizytami.

Podczas zajęć teatralnych przygotowaliśmy i wystawiliśmy przedstawienia na motywach baśni i opowiadań np.: „Czerwony Kapturek”, „O rybaku i złotej rybce”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Kopciuszek”, „Jaś i Małgosia”, „Sceny z życia smoków”, „Jasełka” oraz inscenizacje na podstawie najbardziej znanych wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima. Inne przedstawienia własnego autorstwa to m.in.: „W kurniku”, „Ojciec Miłosz”, „Jesień na wybiegu”. Przedstawialiśmy je z okazji różnych wydarzeń, uroczystości czy świąt szkolnych przed szkolną publicznością i rodzicami uczniów.

Niektóre efekty naszej pracy zaprezentowaliśmy poza naszą szkołą. Inscenizację pt.: „Rzepka” wystawiliśmy w Domu Dziennego Pobytu na Dzień Babci i Dziadka, a sztukę pt. Ojciec Miłosz” na scenie Chojnickiego Domu Kultury podczas Integracyjnego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Scena z niezapominajką”.