Dzień Postaci z Bajek

 

W minioną środę, tj. 14 listopada 2012 r. na „żółtym holu” uroczyście obchodzono DZIEŃ POSTACI Z BAJKI. To taki dzień zabawy i nauki poświęcony postaciom z baśni i bajek. W imprezie wzięli udział uczniowie z klas I –III szkoły podstawowej i z zespołów edukacyjno-terapeutycznych 1–4. Konkursy i zabawy prowadziły wróżki, które przybyły do szkoły z niezapowiedzianą wizytą.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Dzieci były podzielone na kilkuosobowe zespoły o nazwach zaczerpniętych z bajek. Były Skrzaty, Pinokia, Calineczki, Smerfy, Kopciuszki, Koty w butach. Wszyscy rozwiązywali zagadki, krzyżówki, układali historyjki obrazkowe, rozpoznawali rekwizyty zaczerpnięte z bajek. Zawodników można było zidentyfikować po własnoręcznie pokolorowanych wizytówkach z postacią bajkową. Hol był udekorowany niczym teatr dla dzieci. Było iście bajkowo. Za każde zadanie uczniowie zdobywali punkty – naklejki, a na koniec odbyło się wielkie podliczanie tych zdobytych. Była bardzo wyrównana walka. Najlepsi otrzymali w nagrodę bajki do czytania i słuchania lub układanki bajkowe, a dla nikogo nie zabrakło słodkich nagród pocieszenia. Ostatnia konkurencja była nawet zręcznościowa. Dzieci rzucały papierowymi kulami w  wielkiej czarownicy, a kula miała wpaść do kosza. Radości było wiele, uczniowie umówili się za rok z wóżkami, które obiecały, że na pewno się zjawią.
Imprezę przygotowały p. Lucyna Krysiak, p.Anna Gawin i p.Lidia Lonczak-Męcikalska. Prace dekoracyjne wykonywała także p.Bożena Kiedrowska. Dzieci bawiły się i pracowały pod opieką wychowawców i nauczycieli.