Matematyczne rozgrywki dla gimnazjalistów

W czwartek 14 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I-III gimnazjum, zorganizowany przez p. Edytę Figurę i p. Beatą Szopinską. W ciągu 70 minut uczestnicy musieli rozwiązać 17 bardzo zróżnicowanych zadań. Wszyscy do konkursu podeszli z wielkim zaangażowaniem, a szczególnie trzecioklasiści, dla których była to rozgrzewka przed zbliżającymi się egzaminami gimnazjalnymi. Po sprawdzeniu prac, komisja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Patryk Łyczywek z kl. II
II miejsce – Radosław Klima z kl. III
III miejsce – Martyna Warsińska z kl. II
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni także dyplomami i drobnymi upominkami. Laureaci Patryk Łyczywek, Radek Klima, Martyna Warsińska oraz Martyna Grzelak będą reprezentować naszą szkołę na konkursie matematycznym w Starogardzie Gdańskim już 28 kwietnia.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]