Wiosna wokół nas…

Dnia 21 kwietnia 2016 r., dokładnie po miesiącu, gdy zawitała do nas wiosna i zagościła na dobre, odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Strofy o wiośnie”. Wśród scenografii pięknych, kolorowych kwiatów występowali uczniowie szkoły podstawowej. Tytuły wierszy mówiły same za siebie – „Wiosenny czarodziej”, „ Sad rozkwita” czy „Wiosenne porządki”… Wystąpiło 14 uczniów – recytatorów. Jury w trzyosobowym składzie oceniając, dokonało podziału wśród uczestników na trzy grupy wiekowe. Brało pod uwagę opanowanie pamięciowe/długość wiersza, wrażenia/, przekaz artystyczny, wyrazistość recytacji. Pierwsze miejsca zdobyli: Nikola Albrecht, Kacper Karnowski, Oliwia Babut i Ilona Wantoch Rekowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Dodatkową atrakcją było odgadywanie kalamburów i zagadek o tematyce wiosennej. Uczniowie zapewniali, że bardzo lubią wiosnę, bo cieszy ich, gdy przyroda budzi się z zimowego snu.
Konkurs zorganizowali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej, przy współudziale p. M. Burczyk i p. L. Muchy.

 

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]