Czarno-Czerwono-Żółty Konkurs

8 maja 2013 r. trzyosobowe reprezentacje klas gimnazjalnych i zespołów PdP wzięły udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Niemczech.

Uczniowie musieli wykazać się również wiedzą dotyczącą partnerskiego miasta Emsdetten i zaprzyjaźnionej szkoły Annette – von- Droste – Hülshoff Fӧrderschule, którą odwiedzą już wkrótce.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Zadania testowe były różnorodne. Dotyczyły nie tylko zagadnień geograficznych, ale były też sprawdzianem wiedzy na temat symboli i kultury Niemiec. Zawodnicy musieli rozpoznać piosenkę śpiewaną w języku niemieckim, wybrać rekwizyty kojarzące się z Niemcami oraz ustalić obowiązującą w tym kraju walutę.

Konkurs był dla uczniów bardzo emocjonujący, wykazali się oni dużą wiedzą nt. naszego zachodniego sąsiada. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce zajęła reprezentacja kl. II G, II miejsce. – kl. III G, a III – zespół PdP II. Czwarte miejsce przypadło uczniom kl. I G, a piąte – zespołowi PdP I.

Konkurs został zorganizowany przez opiekunów SU gimnazjum – panie: Marzenę Janikowską, Edytę Figurę i Beatę Leszczyńską oraz panią Agnieszkę Czarnowską.