Konkurs Recytatorski o Wiośnie

21 marca 2014 r. odbył się VII Szkolny Konkurs Recytatorski „Strofy o wiośnie”. Była to znakomita okazja do przywitania tej pory roku. W przygotowaniach do konkursu brały udział wszystkie klasy szkoły podstawowej. Każda klasa wytypowała swoich przedstawicieli i wykonała wspólnie ilustrację na temat wiosny. Zebrane prace stworzyły piękną scenografię i nikt nie miał wątpliwości, o czym będą przedstawiane wiersze. Z roli konferansjera świetnie wywiązał się Patryk Łyczywek z klasy VI.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

W konkursie wzięło udział trzynastu recytatorów. Po części konkursowej Joachim, uczeń klasy II przedstawił kilka ciekawostek o wiośnie. W tej edycji konkursu, widzowie również przyznawali NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Otrzymał ją Szymon Fierek z klasy II. Oczekiwanie na wyniki obrad jury umiliło rozwiązywanie zagadek na temat wiosny. Najlepszymi recytatorami w grupie uczniów młodszych okazali się: Szymon Fierek (kl. II) i Miłosz Kasprzak (ZET 4). W grupie uczniów klas starszych I miejsca zajęły: Weronika Gawin (kl. V) i Ilona Wantoch Rekowska (ZETg C). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Konkurs przygotowały Lidia Kożuch, Milena Burczyk i Dorota Kroplewska.