Wycieczka na Kaszuby

W piątek 26 maja uczniowie klasy V pod opieką p. Marzeny wybrali się na Kaszuby. Rozpoczęliśmy od zdobycia najwyższego szczytu naszego regionu – Wieżycy (prawie 329 m n.p.m.). Potem piękną drogą wiodącą wzdłuż jezior udaliśmy się w kierunku Kartuz. Po drodze był przystanek w Ostrzycach, na Złotej Górze i w Ręboszewie. Ta część Kaszub zachwyciła nas wszystkich, szczególnie przy tak pięknej pogodzie! W Kartuzach był krótki przystanek na rynku, gdzie zjedliśmy pyszne lody. Kolejnym punktem była piękna kartuska kolegiata i jej otoczenie. Stamtąd udaliśmy się do Garczyna, by przyjrzeć się z bliska strusiom i dowiedzieć się o nich różnych ciekawych rzeczy. Po szybkim posiłku pojechaliśmy do Kościerzyny, gdzie w Muzeum Kolejnictwa poszerzyliśmy swą wiedzę na temat parowozów i skorzystaliśmy z kolejowych atrakcji. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.