Mamy dobre serce dla zwierząt

Dzień Praw Zwierząt
W przeddzień święta zwierząt, które przypada 22 maja zawitał w naszej szkole piesek Strzelec z opiekunami. Uczniowie obserwowali jego zachowanie i zaprzyjaźnili się z nim, podobnie jak z Trampkiem, który gościł u nas w ubiegłym roku.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Podczas spotkania z pracownikami schroniska dla zwierząt „Przytulisko” w Chojnicach, uczniowie dowiedzieli się z jak wielką troską należy obchodzić się ze zwierzętami. Ci którzy mają swoich wiernych przyjaciół mogli podzielić się własnymi doświadczeniami i opowiedzieć o pielęgnacji. Niektórzy opisywali wygląd swojego pupila. W trakcie spotkania padło sporo propozycji na nazwę dla psa i kota. Z wielkim podziękowaniem za wizytę uczniowie przekazali rzeczy potrzebne na pomoc dla zwierząt i zaśpiewali piosenkę „Pieski małe dwa”.