Na morską nutę

Na początku października uczniowie gimnazjum i klas przysposabiających do pracy byli na wycieczce w Gdyni.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Głównym celem wyprawy była wizyta w Teatrze Muzycznym i obejrzenie spektaklu „Przygody Sindbada Żeglarza”. Było to dla wszystkich niesamowite przeżycie! Zadziwiła ogromna widownia na przeszło tysiąc miejsc, duża scena, orkiestra grająca na żywo. Do tego imponująca scenografia z olbrzymim słoniem i żaglowcem, efekty pirotechniczne, popisy akrobatek, muzyka Turnaua, teatr cieni, no i wspaniali bohaterowie. Wszyscy z zapartym tchem oglądali przygody dzielnego Sindbada, a wielu z nas spodobał się …Diabeł Morski, którego grała kobieta!

Potem, w promieniach słońca, wśród statków i żaglowców, spacerowaliśmy po Skwerze Kościuszki.

Nie lada gratką, dla chłopców zwłaszcza, było zwiedzanie z przewodnikiem p. Krzysztofem okrętu wojennego ORP „Błyskawica”.

W Muzeum Marynarki Wojennej zastanawialiśmy się, jakim żaglowcem mógł podróżować Sindbad, a jakim Kolumb. Oglądaliśmy też sprzęt używany dawniej i dziś w marynarce wojennej.

Był i czas na zakup pamiątek, i krótki spacer po plaży.

Wracaliśmy do domów pełni pozytywnych wrażeń i dobrego humoru.

Ku miłemu zaskoczeniu organizatorek wyjazdu: Beaty Leszczyńskiej, Marzeny Janikowskiej i Bożeny Kanabaja, każdy z uczestników chciałby jeszcze kiedyś wrócić do Teatru Muzycznego…

Może uda nam się kiedyś zobaczyć „Shreka”?