ZET B i C na zamku w Człuchowie

Czy w zamku straszy?? Czy żyją jeszcze rycerze?? Czy armata jest ciężka?? Odpowiedzi na te i inne pytania szukali na zamku w Człuchowie uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych B I C! 🏰🏰 by ram dotrzeć udaliśmy się na dworzec…choć bardziej tematycznie byłoby podjechać tam na koniach…niestety!! 🙃🙃 zamek z oddali już wydawał nam się bardzo okazały! Gdy przeszliśmy bezpiecznie przez fosę zauważyliśmy armatę….na szczęście nie była załadowana! Obejrzeliśmy ją z każdej strony, zajrzelismy w każdy zakamarek!! Kolejne nasze kroki to kolejne odkrywanie ciekawostek o zamku….obejrzeliśmy film edukacyjny, znaleziska z wykopalisk-monety, części naczyń, przybory codziennego użytku! Kolejny etap to wieża widokowa….trochę wiało ale wszyscy daliśmy radę wspiąć się na sam szczyt 🙂🙂🏰🏰 kilka zdjec i z potarganymi fryzurami udaliśmy się z powrotem do wieży by zwiedzić kolejne ciekawe miejsca!! Zobaczyliśmy szable, stroje, zbroje….no nie mieli łatwo w codziennym funkcjonowaniu! 🙂 zwiedziliśmy też wykopaliska, mogliśmy się poczuć jak mieszkańcy zamku! Po całym emocjonującym przedpołudniu przyszedł czas na śniadanko….ale takie na trawie 🙂🙂🌳🌳 kanapki smakowały bardzo!!! Z pełnymi brzucha i głowami pełnymi nowych wiadomości ruszyliśmy w kierunku jak zawsze stesknionych za nami rodzicami!! 🙂🙂🙂🏰🏰🏰😁😁🌳