„Złota” Patrycja

Uczennica  Zespołu Szkół  Specjalnych w Chojnicach-Patrycja Kobierowska uczestniczyła w XV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi. Kajakarka „Szansy” nie miała sobie równych w swojej grupie na dystansie 200 i 500 m. Z kolei srebro przyniósł jej start w dwójce na 200 m. Z wielkim hałasem, radością i na biało-czerwono powitaliśmy o poranku w szkole Patrycję, która kilka dni temu wróciła z igrzysk w Abu Dhabi. Powitanie zorganizował trener, Tomasz Biesek wraz z uczniami-zawodnikami z „Szansy” i wychowawczynią naszej mistrzyni, Anną Bydłowską. Patrycja przyjechała aż z trzema medalami. Dziś każdy mógł je zobaczyć z bliska, dotknąć i poczuć, jakie są ciężkie, bo koledzy Patrycji z „Szansy” cierpliwie prezentowali je wszystkim zebranym na sali gimnastycznej. Były oklaski, gratulacje, upominki. Patrycja odpowiadała na pytania uczniów. Przekazała też pamiątkowe podziękowania trenerom – panu Tomkowi Bieskowi i pani Magdalenie Skwierawskiej. Pamiętała również o koleżance Kasi Daleckiej, która wraz z nią „wypływała” szczęśliwy złoty medal – bo to on właśnie przyniósł jej „farta” w losowaniu zawodników do kwalifikacji olimpijskich. Jeszcze raz gratulujemy!