„Święta, Święta…”

Dnia 5 grudnia 2014 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt.: „Święta, Święta…”. W Konkursie brali udział uczniowie szkoły podstawowej, a także chętne osoby z gimnazjalnych zespołów edukacyjno-terapeutycznych i zespołów PdP. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali utwory o tematyce świątecznej, ulubionej przez wszystkich.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

W pięknej scenerii zimowo-mikołajkowej uczestnicy, bardzo przejęci, recytowali swoje utwory przed szanownym jury. Członkowie jury przyznali nagrody w trzech kategoriach wiekowych. W pierwszej – najmłodszej zwyciężył duet: Piotr Ciskowski i Kinga Drzazgowska, drugie miejsce zajął Robert Górski, trzecie – Joachim Kobus. Wiktor Łangowski otrzymał wyróżnienie. W drugiej kategorii wiekowej zwyciężyła Patrycja Kobierowska, drugie miejsce zdobyły dwie uczennice: Oliwia Babut i Martyna Makieła. Wyróżnienie zdobyli: Kacper Wirkus i Mikołaj Kropiewnicki. Trzecia kategoria wiekowa: pierwsze miejsce – Miłosz Kasprzak i Kinga Homa, drugie miejsce – Katarzyna Grzeca. Wyróżnienia trafiły do rąk: Oliwii Lemańczyk, Klaudii Wricz, Julii Pałuczak i Katarzyny Daleckiej. Wszystkich uczestników spotkała wielka niespodzianka!!!!! Dyplomy i nagrody wręczył Im MIKOŁAJ, który właśnie przybył do szkoły. W tym roku rozłożył sobie pracę na dwa dni, bo jest coraz starszy, a dzieci coraz więcej . Radości było co nie miara, bo i cała publiczność dostała prezenty. Były rozmowy z Mikołajem, wspólne zdjęcia, śpiewanie, no i przyrzeczenia, że będziemy lepsi w przyszłym roku, a Mikołaj znowu nas odwiedzi.

Konkurs przygotował samorząd szkoły podstawowej pod kierownictwem p. Doroty Kroplewskiej, z pomocą p. Lucyny Muchy i p. Lidii Lonczak-Męcikalskiej.