Nadmorskie wojaże uczniów ZET 1B

W miniony wtorek, pomimo lekko niesprzyjających okoliczności pogodowych, grupa ZET 1B udała się do Łeby i oddalonego o kilka km Sarbska. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w miejscowości Sasino, gdzie pokonując konary drzew i piach wspięliśmy się pod latarnię morską Stilo. Niestety nie wszyscy weszliśmy na górę, wąskie i strome schody uniemożliwiły wejście Nikoli. Po zejściu pokazaliśmy zdjęcia i zrobiliśmy sobie wspólne z dołu. Z góry, pomimo chmur, udało nam się zobaczyć morze, trochę wydm i leśne krajobrazy, jak okiem sięgnąć. Już trochę zmęczeni usiedliśmy na gorący posiłek, który dodał nam sił na kolejne atrakcje. Następnym punktem był Sea Park Sarbsk. Udaliśmy się tam na spotkanie z fokami, które dały niezwykły popis umiejętności: kiwały, skakały do piłki zawieszonej nad wodą, wyrzucały piłki z wody w naszym kierunku, „prosiły” o jedzenie, dały popis tanecznych umiejętności itp. Było to dla nas niezwykłe przeżycie…. po pokazie skorzystaliśmy z kolejnych atrakcji: kolejki elektrycznej, pokazu 3D-spotkanie z Błękitkiem. Weszliśmy też do wraku statku-ułożonego do góry nogami. A przyznamy, że nie było łatwo i nie wszyscy się odważyli…Park makiet zwierząt morskich był bardzo realistyczny, niektórych zwierząt mogliśmy nawet dotknąć…potem przeszliśmy park miniatur latarni morskich… ale to nie koniec! Bo na koniec udaliśmy się do Łeby, by przejść przez port, obejrzeć stacjonujące tam statki, weszliśmy też na falochron, spojrzeliśmy na morze, na statki…. zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i niestety upływ czasu sprawił, że musieliśmy udać się do domu, gdzie z niecierpliwością oczekiwali na nasz przyjazd rodzice 🙂