Szkolny Konkurs Historyczny o Mikołaju Koperniku

Dwanaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale Szkolnego Konkursu Historycznego o Mikołaju Koperniku. Bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Kiełpiński z klasy VIII.
Z okazji 550 rocznicy urodzin słynnego astronoma na lekcjach historii odbyły się zajęcia poświęcone jego życiu i działalności. Najlepsi uczniowie wzięli udział w finale konkursu, podczas którego wykazywali się nie tylko wiedzą historyczną, ale też językową. A to z okazji przypadającego 21 lutego Dnia Języka Ojczystego. Tego dnia Pan Dyrektor wręczył nagrody książkowe i dyplomy najlepszym. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Kiełpiński z klasy VIII, druga była jego klasowa koleżanka, Justyna Balcerzak. Trzecie miejsce zajęła Weronika Pruszak z klasy VI. Czwarty był Leon Jażdżewski z klasy VII, piąty jego kolega z klasy, Mikołaj Kufel, a szósty uczeń klasy szóstej, Marcin Kijek. Specjalne wyróżnienie dla najlepszego ucznia z klas IV – V otrzymała Karolina Spierewka z klasy IV. Dodatkową nagrodą będzie wycieczka do Torunia, po którym chodzić będziemy śladami słynnego Mikołaja, pierników i gwiazd.