Rekolekcje wielkopostne 2024

W naszej szkole od wczoraj trwają rekolekcje wielkopostne. Po wspólnym przywitaniu na sali gimnastycznej, poszczególne grupy udały się na zajęcia, przygotowane dla nich na ten dzień. Ksiądz proboszcz Janusz Chyła natomiast spotkał się z rodzicami. Wszystkie grupy odprawiły nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Grupa średnia miała też zajęcia teatralne (scenka „Uzdrowienie paralityka”), grę terenową o św. Maksymilianie Kolbe i zabawy integracyjne. Drugi dzień rekolekcji poświęcony był pokucie. Ks. Adam poprowadził rachunek sumienia w starszych grupach, była też okazja do spowiedzi św., z której skorzystała ogromna większość uczniów. Oprócz tego odbywały się pozostałe zajęcia tematyczne w poszczególnych grupach. Momentem kulminacyjnym każdych rekolekcji jest Msza św. My też z radością uczestniczyliśmy w Eucharystii, którą w kościele MBKP odprawił w naszych intencjach ks. Adam. Niektórzy chłopcy mieli okazję spróbować swoich sił w służbie liturgicznej. A na koniec – jak co roku – wszyscy otrzymali upominki związane z tematem rekolekcji i słodkie niespodzianki od ks. Proboszcza 🙂
Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przeprowadzeniu naszych rekolekcji oraz wszystkim Uczniom i Pracownikom szkoły za dobry wspólny czas! Jesteście najlepsi! ❤️