Szkolny konkurs historyczny o chrzcie Polski

Z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski, tegoroczny szkolny konkurs historyczny poświęcony był właśnie temu wydarzeniu. Najlepszym specjalistą od Mieszka i Dąbrówki okazał się Patryk Łyczywek z kl. II G.
Tematyka chrztu Polski omówiona została na lekcjach historii. Sporo informacji uczniowie mogli zaczerpnąć też z gazetki ściennej przy sali nr 25. Konkurs odbył się w szkolnej świetlicy, gdzie uczestnicy losowali pytania tekstowe i obrazkowe. Musieli oni wykazać się wiedzą m.in. na temat liczby pogańskich żon Mieszka, przyczyn i skutków chrztu oraz prawdopodobnych miejsc tego wydarzenia.
Każdą klasę reprezentowało dwóch uczniów, podsumowanie współzawodnictwa nastąpiło w kategorii indywidualnej i drużynowej. Rywalizacja była bardzo zacięta i o czołowych miejscach zadecydowały dogrywki. Najwięcej o czasach Mieszka I wiedział Patryk Łyczywek z kl. II G, który zajął pierwsze miejsce. Druga była Sandra Topka z kl. IG, a trzecie miejsce wywalczyła Martyna Grzelak z kl. III G. Nieznacznie gorszy był Dominik Skiba z kl. II G, który zajął miejsce czwarte. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja IIG, drugie miejsce zajęła IG, trzecia była III G. Tuż za podium znaleźli się szóstoklasiści, którzy za rok chcą poprawić swój wynik.