XII Integracyjny Festiwal Piosenki „ŚWIĘTO MUZYKI 2015” już za nami.

Tradycyjnie został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach „RAZEM” przy wsparciu finansowym ze strony Powiatu Chojnickiego.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

W środę 20 maja, blisko 100 uczniów i wychowanków placówek kształcenia specjalnego zawitało do Chojnic, by wziąć udział w corocznym muzycznym spotkaniu. Wykonawcy pochodzili z Tczewa, Czerska, Człuchowa, Warcza, Nowego Dworu Gdańskiego, Tucholi, Turska, Piły, Stężycy i oczywiście z Chojnic. Festiwal był okazją do wspólnego muzykowania. Było ono przede wszystkim radosne, bowiem w swoich prezentacjach wykonawcy przywołali bardziej lub mniej znane przeboje z lubianych przez nas wszystkich bajek i filmów. Przez kolejne prezentacje – sprawnie i z humorem – przeprowadził nas jak zawsze Tomasz Klaman.

Na zaproszenie do wspólnego świętowania odpowiedzieli: Marek Jankowski – członek Zarządu Powiatu, Andrzej Gąsiorowski – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach,Joanna Warczak – kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej, Renata Smagorzewska – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, Barbara Biesek – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach oraz Maciej Kasprzak – przewodniczący Rady Rodziców ZSS w Chojnicach.

Występy odbywały się w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Jurorzy Renata Smagorzewska, Joanna Porożyńska i Michał Leszczyński stanęli przed niezwykle trudnym zadaniem. Z roku na rok można zaobserwować coraz wyższy poziom wykonywanych utworów. Młodzi artyści przygotowują się niezwykle starannie i z wielkim zaangażowaniem. Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsca zajęli: solista – Kacper Wirkus reprezentujący naszą szkołę oraz nasz Zespół „URWIS BAND”. W kategorii gimnazjalistów zwyciężczynią została Magdalena Bukowska z SOSW z Nowego Dworu Gdańskiego oraz Zespół„SAMER BAND” z ZSP z Tczewa. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Impreza została uświetniona występami gości: Darka Buczka – zwycięzcy Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w 2014 r., Liliany Kafel – niezwykle utalentowanej uczennicy SP 5 oraz Dominika Rzeźnika ucznia klasy VI SP 1.

Pod koniec Festiwalu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci pod hasłem „Muzyka, tolerancja, integracja”. Festiwal został zorganizowany przy wsparciu partnerów: Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Chojnickiego Domu Kultury, Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „FAMILIA” w Chojnicach oraz studia fotografii cyfrowej „Hackert”.