Jesienne podróżowanie czas zacząć…

9 października uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych 1B i 2 udali się do Torunia, do teatru Baj Pomorski na przedstawienie „Brzydkie kaczątko”. Pociąg wyruszył z Chojnic zgodnie z rozkładem, pogoda z godziny stawała się coraz lepsza, by w Toruniu powitała nas słoneczkiem i ciepłem. Teatr jak zawsze dostarczył nam wielu pozytywnych doznań, było kolorowo, z muzyką w tle. Pełni jesiennej energii, ale głodni, udaliśmy się na obiad. Pod pomnikiem Mikołaja Kopernika spotkaliśmy lokalnego przewodnika, który w humorystyczny i przystępny da dzieci sposób przybliżył postać astronoma. Pogoda zachęcała, więc udaliśmy się na muzyczny plac zabaw, na którym dzieci z radością bawiły się ze sobą, doświadczały i integrowały się. Po zakupie pamiątek, czas niestety pokierował nas na dworzec. Z chojnickiego peronu pognaliśmy wprost w ramiona naszych wytęsknionych rodziców.