Kwiatki dla naszych Mam

26 maja w naszej szkole pojawili się wyjątkowi goście. To właśnie dla zaproszonych mam, nasi uczniowie – pod czujnym okiem wychowawczyń – przygotowali niezwykle wzruszające wiersze, przeplatane życzeniami. Bo jak wypowiedzieć ogromną wdzięczność tym, którzy podarowali nam życie, którzy się tak o nas troszczą, cieszą się każdym, nawet tym najmniejszym, sukcesem, dodają wiary, gdy przychodzi zwątpienie… 
Niejeden rodzic ukradkiem ocierał łzę…
Gracjan – jako debiutujący prezenter – spisał się doskonale. Każdy artysta włożył całe swe dziecięce serce w deklamowany fragment… Wszak wiersze malowane miłością są najpiękniejsze i najbardziej wymowne.  
Akademię uświetnił występ szkolnego zespołu URWIS BAND pod opieką p. Edyty Wąchały i p. Tomasza Klamana. Nad całością uroczystego spotkania czuwała p. Dorota Kroplewska z samorządem uczniowskim szkoły podstawowej.