Porządkujemy otoczenie szkoły

„Sprzątanie Świata” to międzynarodowa kampania. W Polsce już dwudziesty pierwszy raz sprzątamy pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!”.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Finał akcji zawsze przypada na trzeci weekend września. Nie inaczej jest teraz. Sprzątanie Świata – Polska 2014 wypadło na 19-21 września. Tydzień poprzedzający kulminację akcji szczególnie zainteresował uczniów naszej szkoły od najmłodszych do dorosłych z klas PdP. Z okazji tej akcji wielu z nich miało możliwość zadbać o czystość chociażby okolicznych lasów (Funka), osiedlowych trawników czy terenów wokół szkoły. Na lekcjach rozmawiano o tym, jak istotne jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie zaśmiecania i selektywną zbiórkę odpadów. Wykorzystano poradnik z opisami, plakatami oraz wskazówkami jak chronić środowisko.