Spotkanie z rodziną z Sycylii

18.10.12 r. gościliśmy w naszej szkole rodzinę z Sycylii. Państwo Agnieszka i Gioacchino Montalbano, z córką Cheri, przybyli na spotkanie z uczestnikami kółek teatralnego i dziennikarskiego, dzięki p. Mirosławie Knybie.

Goście opowiedzieli o zabytkach, zwyczajach, zainteresowaniach i pasjach Włochów. Dzieci były zachwycone, bo nauczyły się kilku słów w języku włoskim! Rozwiązywały też zadania i łamigłówki dotyczące Italii, przygotowane przez organizatorki spotkania: Agnieszkę Czarnowską i Beatę Leszczyńską.
Niespodziankę dla wszystkich zrobili uczniowie klasy PdP 2, którzy upiekli pyszne ciasteczka. Wszyscy mogli też posmakować dań włoskich – spaghetti i pizzy, które specjalnie przygotowali na ten dzień uczniowie kl. PdP 1. Szefem kuchni był Tomasz Sz., a kelnerem został Mateusz K. Chłopcy otrzymali od wszystkich gromkie brawa i specjalne gratulacje od Włochów za przygotowanie wyśmienitego spaghetti. Giocchino przyznał, że spaghetti w wykonaniu naszych uczniów było najwyższej klasy!

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Uzupełnieniem spotkania, pełnego wrażeń, było obejrzenie prezentacji o Włoszech, przygotowanej przez p. Jędrzeja Kuchtę.
Najwięcej emocji jednak wzbudził turniej polsko – włoski, który zakończył się remisem. Goście odpowiadali na pytania dotyczące Polski, a uczniowie – dotyczące Włoch. Okazało się, że wiedza obydwu drużyn jest na bardzo wysokim poziomie – udzielono 100 % poprawnych odpowiedzi.
W podziękowaniu uczestnicy spotkania wręczyli gościom drewniane zabawki wykonane przez uczniów naszej szkoły.
Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze! Było bardzo udane, dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu nauczycieli: Bożeny Kanabaji, Haliny Łepek, Marka Krawczyka, Iwony Kubiszewskiej, Marzeny Janikowskiej i Anny Kawalec.