Zimowisko 2014

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole tradycyjnie odbywało się zimowisko, w czasie którego dzieci miały możliwość podejmowania różnych działań, sprzyjających aktywnemu wypoczynkowi. Każdemu zapewniono dwa posiłki – drugie śniadanie i obiad, a także dodatkowe smakołyki, w tym słodkości i pyszne wypieki, które dzieci same przygotowywały pod czujnym okiem nauczycieli.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwała także pani pielęgniarka.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Atrakcją pierwszego dnia zimowiska było spotkanie z pracownikiem Zaborskiego Parku Krajobrazowego i zajęcia pod tytułem „Zimorodek – klejnotem jezior i rzek Zaborskiego Parku Krajobrazowego”. Dzieci wzięły udział w zabawach edukacyjnych – układały domino tematyczne i specjalne puzzle, w których utrwalały wcześniej zdobyte wiadomości o tym barwnym ptaszku. Udział w grupowych zabawach i szaradach oraz wspólne śpiewanie znanych przebojów zakończyły pierwszy dzień zimowiska.

W kolejnych dniach dzieci między innymi wyrabiały ozdoby z masy solnej i przygotowywały upominki dla babci i dziadka, brały udział w zajęciach ruchowych i profilaktycznych.
Wszystkim zapewne na długo w pamięci pozostaną wspomnienia z wizyty w siedzibie Parku Narodowego Bory Tucholskie w Charzykowach, gdzie odbyły się „Bliskie spotkania z bobrem i wiewiórką”. Starsi przygotowywali się do tych odwiedzin pracując z mapą topograficzną, krajobrazową i turystyczną; młodsi w tym samym czasie wyrabiali i wałkowali ciasto, wycinali i piekli lukrowane ciasteczka w kształcie różnych zwierzątek.

W czasie zimowiska dzieci odwiedziły również kręgielnię oraz kino, w którym obejrzały film w 3D pt. „Kumba”. Ponadto brały udział w wielu innych zajęciach i aktywnościach – plastycznych, technicznych, ruchowych, muzycznych i psychoprofilaktycznych w szkole, przy których miały okazję się zrelaksować, rozwijać swoją kreatywność, dowiedzieć się, jak unikać różnych zagrożeń, i dać upust swoim emocjom.

Wysoka frekwencja na zimowisku i pozytywne reakcje dzieci na zorganizowane dla nich zajęcia niech będą dowodem na to, że uczniowie i uczennice naszej szkoły lubią spędzać czas wolny nie tylko przed telewizorem i komputerem.

Zimowisko wsparli:
– p. Ilona Waśkowska (Chojnice)
– Masarnia Brusy Gierszewscy
– Kręgielnia Mistral (Chojnice)
– PHP Bagietka Sp. z o.o. (Chojnice)
– Sklep Spożywczy Resler (Chojnice)
– Zakład Przetwórstwa Mięsnego J.I. Wnuk Lipińscy (Konarzyny)